Austraalia

Austraalia teise aasta viisa tingimused võivad muutuda!

Screen-Shot-2015-03-09-at-17.19.01

Austraalia ettevõtjad otsivad uusi ameteid, mida lisada erialase töö hulka, mis lubaks Working Holiday viisa omanikel veel üheks aastaks jääda ning saada endale ka teise aasta viisa. Kohalikud restoranid, autoelamu pargid ja hotellid kuuluvad huvigruppi, kes seda pooldavad ja sellele kaasa aitavad.

Backer´ite ametid – Teise aasta viisa

Idee lubada backer’tel töötada turismisektoris käis Labor Government välja juba 2012 aastal. Hetke seadusandlus nõuab, et backer’ite tööd jääksid järgmistesse valdkondadesse:

  • Taimede ja loomade harimine/kasvatamine
  • Kalastus ja pärlipüüdmine
  • Ehitus ja kaevandamine
  • Puude kasvatus ja langetamine

Töö peab olema sooritatud piirkondades, mis on postiindeksi registris. Kui inimene on töötanud selles piirkonnas 88 päeva on tal võimalik taotleda teise aasta viisat.

Föderaalvalitsus ei torma

Valitsus kinnitas põllumajandussektorile, et arvestab ning kaalub iga võimalikku muutust, mis on seotud “working holiday” viisaga, kuid kaalub hoolikalt millist mõju see põllumajandusele avaldaks.

Samas Austraalia regionaalturismi esimees David Sheldon ütles, et on äärmiselt raske leida piisavalt kogenud tööjõudu turismisektorile ning ka backer’id ei pruugi olla alati kvalifitseeritud, kuna backer’itel on tihti vaid algteadmised toidu ning klienditeeninduse alal.

Autorist

reisikindlustus.net

1 Kommentaar

Lisa kommentaar

Reisikindlustus.net
Reisikindlustus
Türi 10C, Tallinn 11313, Eesti
+372 52 811 69
info@reisikindlustus.net
#reisiNet

Perioodil 05.11.2012 kuni 15.07.2013 viidi Euroopa Regionaalarengu Fondi kaasrahastamisel
läbi projekt selle lehekülje arendamiseks. Toetussumma oli 7 949,97 €. Projekt sai tuge
EAS-i Innovatsiooniosakute toetusmeetmest.

EAS